Mis plaanis

09 aprill 2021

Aastake reisidieedil olemist ei ole sugugi vähendanud soovi külastada uusi paiku ja nii ongi plaanis enne uut aastat organiseerida sõit Alžeeriasse. Peale järelpärimisi peaks praegustel andmetel see lisaks muudele kõikvõimalikele raskustele sellele maale sisenemisel ka Covid-19 tõttu siiski tehtav ülesanne olema. Esialgne plaan koosneb 7-st kõrbes sõitmise võimekusega masinast, millest kolm on juba olemas, ülejäänud neli aga ootavad plaani laiemale avalikkusele tutvustamist, mis toimub kuupäevade ja maksumuse täpsustumisel. Üldiselt on kaks varianti, kas november või siis nii, et aastavahetus jääb Alžeeriasse. Selleks, et sellesse ühe suletuima piiripoliitikaga riiki üldse viisasid saada, peab taotlemist alustama ca 70 päeva enne eeldatavat saabumisaega. Seega ei ole ei meil ega huvilistel tegelikult enam pikka mõtlemisaega.

Kuna sõit on seotud üsnagi bürokraatliku asjaajamisega ja riigis ringisõitminegi eeldab mitmesuguseid erilube + mõne transiitetapi ajaks ka politseieskorti, siis peaks selleks, et nö. täie raha eest riiki näha, ka natuke rohkem aega varuma. Kaks nädalat selles kahe Prantsusmaa suuruse pindalaga riigis on ilmselt minimaalne aeg, et jõuda ära käia ka kuulsas Sahara pealinnas Tamanrassetis. Sinna on rannikult 2000 kilomeetrit sõitmist. Lisaks ei lubata turiste oma autodega niisama kondama, vaid kohalik küllakutsuja turismifirma, mille olemasolu on üldse eelduseks viisade saamisel, on kogu seikluse jooksul meiega. Mis on muidugi hea, sest nende autos on ka kokk, kes kogu seltskonna jaoks igapäevaselt kohalikke delikatesse nagu kaamelipraad jms. valmistama hakkab. Lisaks veel giid, kes suudab seda suletud ühiskonda meile kindlasti palju paremini avada kui me umbkeelsetena (riik on araabia ja prantsuskeelne, nende keelte oskajaid aga satub siinmail harva kampa..) seda ise suudaksime. Kui keegi peale selle jutu lugemist tunneb, et sooviks sellise avastusretkega ühineda, siis peaks aga julgesti ühendust võtma. Isegi kui autot ei ole, paar kohta peaks ka teiste autodes vabad olema.

04.mai.2020

Tänaseks on saanud selgeks reisi stardikuupäev, milleks on 05 november 2021, reede. See on orienteeruv ja võib muutuda pluss-miinus 1-2 päeva. Seda seetõttu, et hetkel ei ole veel olemas sügise-talve praamide sõidugraafikuid