19.detsember. Reede, puhkepäev.

Priit on hommikul saatkonnas. Kuna on ikkagi jõuluaeg, siis on imed ka võimalikud ja viisad saab kätte loetud minutitega!!! Ikka täiesti ajuvaba, et sedasama kleepeka kleepimist ei oleks võinud siinsamas, Djiboutis, teha. Tundub, et tegelased saatkonnas ikka üldse ei mõtle, vastasel juhul peaks neil piinlik olema.. Mul küll on..

Aga noh, lihtsaid teid siia otsima polegi mõtet tulla ja kõik on hea, mis hästi lõpeb. Ja passid juba õhtuks Arlandalt lahkunud.

Sellel puhul eirame traditsioonilist menüüd ja tellime õhtusöögiks juba oma traditsiooniliselt toiduga varustajalt kaks suurt pitsat. Poest võtame lisandiks veel ketshupit, sibulat ja küüslauku ning  vaatame telekat.

IMG_9643

IMG_9644

Nagu muudelgi õhtutel, koguneb moshee juurde kontingent, kellel ilmselt Allahi läheduses tuleb parem uni..

IMG_9645

KHAT

Siinses regioonis on laialt tarbimises ja legaalseks narkootiliseks aineks taim Catha edulis ehk söödav khat. Selle taime võrseid ja lehti on näritud aastatuhandeid ja traditsioonid ei plaani hääbuda. Taimes on rikkalikult amfetamiinisarnast ainet katinooni, mis tekitab eufooriat, söögiisu langust ja ülierutust. WHO on klassifitseerinud selle kerget või keskmist sõltuvust tekitavaks, siiski vähemohtlikuks kui sigaretid ja alkohol. Sellegi poolest on ta enamikus lääneriikides keelatud, vastupidiselt siinse piirkonna riikidele. Selle tarbimist oleks ilmselt siinmail ka raske keelustada, teada on ju, mis alkoholi keelustamisest on ajaloos välja tulnud, khati aga tarvitatakse  siinmail tunduvalt rohkem, võiks öelda,  isegi et kõik.

Tihti on näha ka üledoose, vähemasti ma ise arvan nii, võib-olla on ka millegi muuga tegu.

IMG_9548IMG_9552

Aga haruldased pole inimesed, kes saavad endaga hästi (või halvasti) läbi ja räägivad kõvahäälselt iseendaga või võitlevad nähtamatu vaenlasega.

Khati müüjaid on kõikjal. IMG_9638 modifiedSaab osta nii jae kui hulgi. IMG_9587 modified

Minu arust on aga kogu see kaup import Etioopiast. Kus müüjaid, seal ka ka tarbijaid. Taksojuhidki mäletsevad üksmeelselt kliente oodates. Ise nad nimetavad seda viskiks. Eks ilmselt ole see ka üks põhjus autode viletsas väljanägemises..

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga