28 nov Emiraadid

Täna on reede ja siinses maailmas puhkepäev. Meil kulub see peaasjalikult kolme eesmärgi täitmise tähe all. Esimene on teha kindlaks, kus asub laevafirma  CMA kontor. Teiseks tuvastame Etioopia saatkonna. Ja kolmas on juba meelelehutuse valdkonnast. Üritame ligi pääseda maailma kõrgeimale majale – Burj Kalifah’le, millel kõrgust 828 meetrit.

IMG_8979

See ei  olegi nii kerge ülesanne. Aga teele jääb ka hulgaliselt muidki põneva välimusega maju.

IMG_8990

Õnnestub ka tankida. Kütus polegi siin nii odav, kui arvata võiks, diisel maksab 3,05 dirhami liitrist. Bensiin on, tõsi, odavam, jäädes sinna 1,5 dirhami kanti. Abu Dhabis pidi ka diisel väheke odavam olema  Üks euro võrdub ca 4,5 dirhamiga..

Oma päevaplaani saame kenasti täidetud ja ööbimiseks otsustame sõita Emiraatide India ookeni poolsele küljele, lootusega leida sealt veidike privaatsemat mereranda aga see osutub naiivseks sooviks. Pigem vihma käest räästa alla. Satume hoopis mingit sorti pidustuste keskele. Käime ka kohalikus supermarketis, jäädes siingi Carrefourile truuks. Ostame õhtuks mõned õlled. 0,0 % loomulikult. Muud ju ei müüda… Ja hommikuks karbi mune. Et väljas juba pime siis pole enam ka kuhugi mujale aega sõita ja niisiis siiasamasse randa ka jääme.IMG_9006

Kohalike meelistegevus tundub olevat oma suurte dziipidega kõrbesse või mereranda piknikule sõitmine. Või  niisama mööda luiteid ringi kihutamine, kas siis atv-ga või autode või bagidega.

Tuul on vali ja tahab telgi vägisi ookeani kanda, aga Mihkel päästab olukorra, seda küll ühe oma pläta kaotamise hinnaga. Otsustame eelarvelistest vahendites homme uued hankida.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga