5 detsember. Miracle garden

Tänase päeva plaan on minna lilleparki. Selleks tuleb ennast kõigepealt kurssi viia kohaliku linnatranspordiga. Seda on siin kolme liiki. Tramm, buss ja metroo. Viimane sõidab küll rohkem postide otsas kui maa all, aga  on see-eest täisautomaatne, ilma inimjuhita.

IMG_9201

On veel üks omapära. Sättisime end hommikul varakult minema, päev ju lühike ja kuuest pime. Aga võta näpust, reedeti tuleb esimene rong alles peale 13.00 ja enamus bussegi alustavad liikumist alles kaheteistkümnest.  Seega tuli pikk hommikupoolik. Suletud metroojaamast hotellipoole tulles jäävad teele mitmed juuksuritöökohad, mul aga sobivasti juuksed pikaks kasvanud. Kuna aega ka hetkel laialt käes, siis saangi uue soengu.

IMG_9203

Selleks , et linnatranspordiga liigelda, tuleb osta ühissõidukikaart. Turistile on sobivaim päevapilet, maksab see 20+2 ja saab sellega liigelda kõigis kolmes transpordivahendis  nii palju kui kulub päeva lõpuni. Sellistega endid varustamegi, kui metroosse siseneme, Banyas Square jaamas. Metrooliine on kaks ja ka meile on vajalik ümberistumine Unioni jaamas. Edasi liigume 12 peatust Jebel Ali suunas, peatusesse Mall of Emirates.

IMG_9228

Luureinfo kohaselt saab siit bussiga nr. F30 11 km kaugusel asuvasse miracle gardenisse. Bussi väljumiseni on veel ca 15 min, aga saabub buss viis min. enne väljumisaega ja väljub täpselt. Bussis paistavad veel mõned turistid olevat. Soovitud sihtkohas mingil arusaamatul põhjusel peatust ei ole, buss sõidab oma poolteist kilomeetrit edasi ja siis saab alles maha. Kõndida pole küll palju, aga eesmärgi ja bussipeatuse vahele jääb 12 realine kiirtee ja mitmetasandiline ristmik, millest pole eriti aru saada, kuhu miski haru suundub. Ülejäänud turistid paistavad lootma jäävat taksovariandile, meie aga hakkame jala minema. Kuidagi õnnestub meil ikka õiged rajad leida ja nii me ka kohale jõuame.

Plet maksab 30 AED, sellest, mis pargis näha, räägivad pildid kindlasti rohkem. IMG_9218IMG_9223

IMG_9210IMG_9226

Lilli on küll meeletutes kogustes, nagu ka külastajaid.

IMG_9207IMG_9208Aga natuke mõistetamatuks jääb kogu selle ürituse kontseptsioon…..

IMG_9224

IMG_9217

Tagasi bussipeatusesse liigume taksoga…

Et meil on päevapilet, siis kasutame seda ja sõidame oma kodu-carrefouri ning et hotellis on külmkapp, siis ostame sinna sisse üht-teist…

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga