10 detsember. Bahrain-Dubai

Hommikul külastame lähemalt eile pimedas nähtud Tree of Life’i. Ühe puu kohta on siin küll suuri investeeringuid tehtud. Kogu ala ümbritseb müür. Paistab, et siin on lisaks mingi muistne asulakoht. Ka on väike selgitav väljapanek. Päike tõuseb ja saab paar kena ülesvõtet.

IMG_9379

Järgmiseks liigume õlimuuseumi poole, mis eelinfo kohaselt küll ainult homme ja ülehomme lahti peaks olema. Samuti peaks sealsamas olema ka nn. kaev nr. 1, kustkohast aastal 1932 esimene nafta välja pumbati. Päikesetõusul oli ilm kena selge, aga nüüd satume ootamatult tohutu tihedasse udusse. Muuseumi leiame udust küll üles, aga järgmiseks plaanitud wildlife park’i külastuse jätame ära.

IMG_9384

Ja muuseum oli kinni.

Et auto rent peaks olema 24 h, see aga peaks varsti, nii poole kümne paiku täis saama, uut päeva aga pole enam mõtet maksta, siis liigume lennujaama poole tagasi. Väikese ringiga läbi avaliku ranna. Kui siin oleks dushid, siis käiks ujumas, aga et ei ole, siis ei hakka nahka soolaga kokku tegema.

IMG_9390

Ka siin riigis võimaldab raha ülejääk merre liivast saari plötsida, ei ole need küll nii ambitsioonikad kui Emiraatides, aga ikkagi. Ja võõral neile asja ei paista olevat. Tõkkepuud on ees ja turvamehed on valvel.

Üldse on politseid kõikjal väga palju näha. Lisaks korralikult võretatud patrol-politseiautodele on veel ka kontrollpunktid, milledes suisa soomustatud autod ja Hummerid. Ning politseid kõik kenasti pumppüsside ja automaatidega. Väheke selgitab seda raadiost kuuldud uudis, et üleeile oli kuhugi siin pomm pandud ja politseinik olla surma saanud. Mis põhjused siin selliseks terroriks on, ei tea. Võib ainult oletada, et kõik ei ole päris rahul rojalismiga ja rikkuse jaotamise põhimõtetega..

Enne lennujaama lipsame läbi McDonaldsist, et juua kohvi. Saab seda jooki sellest asutusest ju suht kindla kvaliteedi ja paraja hinnaga  kõikjal maailmas. Menüü annab hinnaks 0,500 raha ja meil sobivasti kogu kassast 1 BHD ongi järel. Kassasse jõudes selgub küll, et mingil põhjusel on arve 1,200, aga kui ütlen lihtsalt et rohkem raha ei ole, siis peale kerget kõhklemist antakse meie tellung ikkagi üle. Äkki ole küsimus selles, et topsid olid suured, või siis ikkagi milleski muus, ei tea… Aga kohv ise on hea.

Auto äraandmine sujub tõrgeteta. See auto plaan oli iseenesest väga hea. Mida siin jala ikka oleks jõudnud näha ja taksoga midagi vaatama sõites oleks see raha nagunii ka ära kulunud või siis isegi rohkem. Kogu saarele sai ikka korralik tiir või poolteist peale tehtud) ja kilomeetreid kogunes kokku 370.Screenshot_2014-12-14-15-34-44

Et väljalend on alles 15.10, siis on seda ajakest jälle liiast käes. Mõnda aega õues passinud, lähme rämpstoitu sööma. Lõpuks saab hakata lennujaamaformaalsustega tegelema ja see aitab ajal kuluda. Kord juba ootealal, saab ka paar väikest suveniirikest osta..)))))))

Kenasti ja vahejuhtumiteta Dubais tagasi ja et kiiret pole kuhugile, hakkame jala Deira poole astuma. Minna peaks olema suurusjärgus kuus kilomeetrit ja plaan on esimesse sobivasse hotelli ennast majutada. Selliseks saab Hotel Prime. Hinna ja kvaliteedi suhe tundub hea.

IMG_9402

Ehkki mõnda aega kohal olles saab selgeks, et liigub siin ainult süsimust rahvas. Aga mis sellest, varsti olemegi ju Aafrikas ja saab enne nö. trenni teha)). Ka reklaamitud wifi ei taha töötata päris nii kui lubatud, aga et meil on veel mobiilset netti järel siis kasutame seda.

Tuppa sisse elatud ja dushi all käidud läheme õhtusööki otsima. Seekord pakutakse meile seda afgaani/pakistani restoranis. Sellest viimasest sõnast ei maksa muidugi väga kinni hakata, sest restorani nime kannab siin iga söögikoht, ka ühe lauakesega kebabi/burgeriurgas. Menüüst ei ole küll midagi aru saada, mis puudutab nimetusi, aga õnneks on pildid ka kõrval. Muu hulgas tellime ka kahe peale taldriku shaslõkki, mis osutub väga maitsvaks. Kokkuvõttes positiivne eine!

Viimase asjana enne pika päeva lõppu liigume veel meie eelmise hotelli sektorisse, kus asus kaubatänav, mille peamine artikkel olid mobiiltelefonide lisad. Selliseid poode ja poekesi on siin koos liialdamata sadu. Enamik pakub ka (väike)hulgimüüki, ilmselt siis käib ka palju kaubareisijaist turiste. Meie aga oleme jaekliendid ja ostame navigeerimise hõlbustamiseks autosse ühe tahvelarvuti hoidja. Ja see saab ka päeva viimaseks tegevuseks…

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga